Bol by len štatistika (ak vôbec)

Autor: Martin Paško | 20.2.2012 o 19:29 | (upravené 20.2.2012 o 20:22) Karma článku: 6,00 | Prečítané:  529x

O samovrahovi a o tom, že ľahnúť si na električkovú trať pred zrakmi 20 ľudí Vám nemusí nutne zachrániť život. Dejisko: Dúbravka.

 

Dnes podvečer, už bola viacmenej tma, som všeličím zamyslený čakal na busovej zastávke. Moju pozornosť vyrušil nejaký „džentlmen" zrejme pod vplyvom alkoholu, ktorý s hlasom prepitého piráta vykrikoval čosi nezrozumiteľné. Samozrejme že mu nikto nevenoval pozornosť s výnimkou ľudí stojacich na dotyčnej električkovej zastávke, ktorí sa radšej vytratili. Venoval som sa ďalej svojim myšlienkam.

Po nejakom čase som zrazu zbadal, že na mieste kde sa už asi minútu dívam, sa niečo pohlo. Až následne mi došlo, že sa pozerám na daného džentlmena v ošarpanom tmavom oblečení ako leží na trati medzi koľajnicami. Pozvoľne mi začalo dochádzať, že sa asi jedná o pokus o samovraždu a v tom istom momente som si uvedomil, že jeho záchrana by nutne so sebou obnášala riziko, že skončím ovracaný, v horšom prípade ešte aj zbitý.

Už som sa takmer rozhodol, že jeho záchranu prenechám na dva tucty podobne zmýšľajúcich ľudí, keď mi prišiel na um rozumný kompromis: nemusím ratovať Jeho, môžem zastaviť električku. Tak som teda prešiel k električkovej trati a čakal som na električku. Dokopy asi 5 minút. Zatiaľ prešli dve električky opačným smerom aj s nastupujúcimi a vystupujúcimi a ja som medzitým zatelefonoval na políciu a potom na MHD (kde ma prepojili na dispečing). Ani mierne otrávená policajtka ani  dispečer ešte o ničom nevedeli.

Práve mi dispečer hovoril, že to ide ohlásiť na centrálny príjem, keď už sa za rohom nekompromisne zjavila električka. Mával som rukou, ale neviem či ma vôbec vodička videla, nakoniec pomohlo až mávanie mobilom. Električka zastavila a Jeho „plány" boli úspešne prekazené. K Nemu som sa radšej nepribližoval.

A aké si vlastne z toho môže vziať čitateľ ponaučenie? Asi len dve. Pre „demonštrantov", že sa neoplatí spoliehať na dav, zvlášť po tme, a pre odhodlancov do budúcnosti len radu, aby si nelíhali nohami napred.

Zhodou okolností som džentlmenovi vďačný, že som ten autobus zmeškal (musel som sa vrátiť po doklady), ale aj tak by bolo pre budúcnosť vhodné, aby si samovrahovia líhali medzi koľaje až pred konečnou zastávkou, prípadne na otočisku. Keď už sa tu neriešia samotné príčiny.

 

Tak schválne, kto má dobré oči? Je tam, na koľaji 10m pred električkou. [klik pre zväčšenie]

Tam je. Naozaj :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odhalila kauzu slovenského predsedníctva. Odkiaľ prišla Zuzana Hlávková?

Gymnázium, ktoré navštevovala momentálne najznámejšia slovenská whistleblowerka, jej plánuje vyjadriť verejnú podporu.

DOMOV

Voliči chcú odchod Kaliňáka a Fica z Bonaparte. Smer bude padať ďalej

V Prešove bude Smer v najhoršej kondícii.

SVET

Pozrite si, ako za dva roky zničila vojna Donecké letisko

Miesto bojov medzi proruskými separatistami a ukrajinskou armádou.


Už ste čítali?